Výsledky řemeslných her 2019

Celkové pořadí ŘH 2019 MŠ

Celkové pořadí ŘH 2019 ZŠ

Celkové pořadí ŘH 2019 SŠ

Výsledky řemeslných her 2017

Celkové pořadí ŘH 2017 ZŠ

Celkové pořadí ŘH 2017 SŠ

Celkové pořadí ŘH 2017 MŠ

 

Výsledky řemeslných her 2016

ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Zámečník

 1. Martin Vaněk (ZŠ Pod Zvonek, Č. T.)
 2. Štěpán Víteček (ZŠ P. Bezruče, Třinec)
 3. Karolina Franková (PZŠ Vendryně)

Hutník

 1. Daniel Zwyrtek (ZŠ P. Bezruče, Třinec)
 2. Lukáš Hradek (Masarykova ZŠ, Hnojník)
 3. Michaela Szotkowská (ZŠ Jablunkov)

Elektrikář

 1. Adam Kowala (PZŠ Bystřice)
 2. Vítězslav Labaj (ZŠ Nýdek)
 3. Adam Olszar (ZŠ P. Bezruče, Třinec)

Instalatér

 1. Jakub Labaj (ZŠ Bystřice)
 2. Jan Roháč (ZŠ Nýdek)
 3. David Sikora (Jubilejní Masarykova ZŠ, Třinec)

 

ZÁKLADNÍ ŠKOLY CELKOVĚ:

 1. ZŠ Nýdek
 2. ZŠ Petra Bezruče Třinec
 3. ZŠ a MŠ Bystřice

 

STŘEDNÍ ŠKOLY

Elektrikář

 1. Lukáš Machala z Vítkovické SPŠ Ostrava
 2. Adam Drong ze SOŠ TŽ
 3. Miroslav Lastovica ze SOŠ Technická Čadca

Hutník

 1. Adrian Larysch ze SOŠ TŽ
 2. Stanislav Brecher ze Střední školy Havířov-Šumbark
 3. Robin Holeksa ze SOŠ a SOU Jablunkov

Instalatér

 1. Werner Marktl a Christian Stacher z LBS Zistersdorf (Rakousko)
 2. Lukas Kalchhause a Michael Kranawetter z LBS Zistersdort (Rakousko)
 3. Vojtěch Kubík a Dominik Sikora ze SOŠ TŽ

Zámečník

 1. Bára Paprotová ze SOŠ TŽ
 2. Martin Heglas ze SOŠ Technická Čadca
 3. Jakub Mirkovský ze SOU Dakol s.r.o. Petrovice u Karviné

 

Výsledky řemeslných her 2015

ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Zámečník

 1. Matouš Mitrega (ZŠ Petra Bezruč Třinec)
 2. Emilia Cichá (PZŠ a MŠ Třinec)
 3. Izabela Szucsová (PZŠ Vendryně)

Hutník

 1. Matouš Cmiel (PZŠ Jablunkov)
 2. Michal Klus (PZŠ Vendryně)
 3. Michaela Šotkovská (ZŠ Jablunkov)

Elektrikář

 1. Lukáš Sabela (ZŠ Petra Bezruče Třinec)
 2. Dominik Cieslar (PZŠ Jablunkov
 3. Filip Lunski (PZŠ Bystřice)

 

Instalatér

 1. Daniel Bohačík (ZŠ Pod zvonek Český Těščín)
 2. Daniel Folwarczný (PZŠ Bystřice)
 3. Martin Kovařík (ZŠ Masarykova Třinec)

Po sečtení bodů se tedy celkovým vítězem kategorie základních škol stala ZŠ Petra Bezruče z Třince. Na druhém místě se umístila PZŠ Henryka Sienkiewicze Jablunkov a třetí místo si vybojovala PZŠ z Vendryně.

 

STŘEDNÍ ŠKOLY

V kategorii středních škol si v oboru Elektrikář první místo vybojoval Václav Sikora z domácí SOŠ TŽ, na druhém místě se umístil Bartoloměj Tomeček ze SŠ Havířov Šumbark a třetí místo získal Martin Stařičný ze SŠ Bohumín. V oboru Hutník se stal vítězem Adam Zogata ze SOŠ TŽ, na druhém místě se umístil Bernhard Lukas z MBS Ansbach (Německo) a třetí místo si odvezl Przemyslaw Baszczynski ze ZST Cieszyn. V oboru instalatér zvítězila domácí dvojice SOŠ TŽ Jakub Samiec a Martin Klus, druhé místo vybojovala slovenská dvojice ze SOŠ Stavebnej Žilina Matej Rosa a Jozef Smolár a na bronzovém stupínku byla dvojice z Rakouska Chritoph Kerschbaum a Michael Peinsipp z LBS Zistersdorf. Obor Zámečník(Strojní mechanik) ovládl Mateusz Kossowski z ZST Skoczow, druhé místo si odvezl Tirpak Sergei z TŠ Užgorod (Ukrajina) a na třetím místě skončil Daniel Kotula ze SOŠ Frýdek-Místek.

 

Výsledky řemeslných her 2014

ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Ze základních škol vyhrála v oboru zámečník ZŠ Hrabina Č. Těšín (Slezská) na druhém místě se umístila ZŠ Jablunkov Lesní  a na třetím místě PZŠ Havlíčkova Český Těšín. V oboru Hutník vyhrála ZŠ Písek, druhé místo patří společně ZŠ Pod zvonek Č. Těšín a ZŠ Bystřice. V oboru Elektrikář obsadila první místo PZŠ Havlíčkova Č. Těšín, na druhém místě se umístila ZŠ Bystřice společně s ZŠ Slezská Třinec. V oboru instalatér skončila na prvním místě Církevní ZŠ Třinec, na místě druhém ZŠ Mosty u Jablunkova a třetí místo patřilo ZŠ Hrabina (Ostravská) Č. Těšín.

Po sečtení bodů se tedy celkovým vítězem kategorie základních škol stala ZŠ Bystřice. Na druhém místě se umístila ZŠ Písek a  třetí místo si vybojovala ZŠ Jablunkov Lesní.

 

STŘEDNÍ ŠKOLY

V kategorii středních škol si v oboru Elektrikář první místo vybojoval Václav Sikora z domácí SOŠ TŽ, na druhém místě se umístil Ján Andel ze SOŠ elektrotechnická Žilina a třetí místo získal Vojtěch Chlopčík ze Střední školy techniky a služeb, Karviná, p.o. V oboru Hutník se stal vítězem Tomasz Mizera ze Zespół Szkół Technicznych im. G. Langera w Cieszynie, na druhém místě se umístil Tomáš Juroš z domácí SOŠ TŽ a třetí místo si odnáší Nicolai Colombo z MBS Ansbach (Německo). V oboru instalatér zvítězila dvojice z LBS Zistersdorf (Rakousko), která získala také umístění na místě druhém, třetí příčku pak udolala dvojice domácích borců SOŠ TŽ ve složení Jan Lysek a Martin Šimáček. Obor Strojní mechanik ovládli domácí žáci, první příčku obsadil Martin Cieciotka, druhé místo si odnáší Jakub Boruta, oba SOŠ TŽ, třetí místo putuje do Německa zásluhou Philippa Uysmüllera z MBS Ansbach.

 

Výsledky řemeslných her 2013

ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Ze základních škol vyhrála ZŠ Slezská Třinec v oborech Zámečník, Hutník, Instalatér a v oboru Elektro vyhrála ZŠ Vendryně. Druhé místo v oboru Zámečník, Instalatér, Elektro obsadila ZŠ Bystřice, v oboru Hutník ZŠ Jubilejní Masarykova Třinec. Na třetím místě v oboru Eletro a Zámečník skončila ZŠ Pod Zvonek Český Těšín v oboru instalatér ZŠ Návsí a v oboru Hutník ZŠ Mosty u Jablunkova.

Po sečtení bodů se tedy celkovým vítězem kategorie základních škol stala ZŠ Slezská Třinec. Na druhém místě se umístila ZŠ z Mostů u Jablunkova a  třetí místo si vybojovala ZŠ z Bystřice.

 

STŘEDNÍ ŠKOLY

V kategorii středních škol si v oboru Elektro první místo vybojovala SOŠ ElektroŽilina. Druhé místo získala SOŠT Čadca a třetí místo ZST Cieszyn. V oboru Hutním vyhrála naše škola, druhé místo obsadila SOŠ Jablunkov a třetí místo obsadila SOŠ stavební ze Žiliny. Jako dobří zámečníci se ukázali studenti ze školy VSPŠ Ostrava, kteří si obhájili první a druhé místo. Na třetím místě se umístila VOŠ Dakol Karviná. V instalatérském oboru obsadily první až třetí místo školy z Rakouska, Maďarska a Slovenska.

Na vítěze pak čekala spousta cen, kde jednou z nejatraktivnějších bylo horské kolo, které vyhrál v oboru zámečník student Vítkovické střední průmyslové školy z Ostravy Jan Seidlar.